Egyéb információk
Időpont:
2024.12.10. 10:00-12:30-ig |
Előadó: Kisgyörgy Ilona |
Kreditpontok:
- Pénzügyminisztérium: Elbírálás alatt!
- Pénzügyminisztérium – Adótanácsadó: Elbírálás alatt!
- Pénzügyminisztérium – Adószakértő: Elbírálás alatt!
- Pénzügyminisztérium – Okleveles adószakértő: Elbírálás alatt!
- Magyar Könyvvizsgálói Kamara: Elbírálás alatt!
Tematika
A mikrogazdálkodói egyszerűsített éves beszámolóról szóló 398/2012 (XII. 20.) kormányrendelet előírásai, áttérés mikrogazdálkodói beszámolóra, eltérések a számviteli törvény szerinti beszámolókhoz képest
Tematika
150 perc
Bevezetés
1.Ki választhatja
Egyszerűsített éves beszámolóját – saját választása alapján – a számviteli törvény 6. § (5) bekezdés szerinti kormányrendeletben foglaltaknak megfelelően (mikrogazdálkodói egyszerűsített éves beszámoló) is elkészítheti a könyvvizsgálatra nem kötelezett vállalkozó, ha két egymást követő üzleti évben a mérleg fordulónapján a következő, a nagyságot jelző három mutatóérték közül bármelyik kettő nem haladja meg az alábbi határértéket:
- a) a mérlegfőösszeg a 150 millió forintot,
- b) az éves nettó árbevétel a 300 millió forintot,
- c) az üzleti évben átlagosan foglalkoztatottak száma a 10 főt.
2. Könyvvezetési kötelezettség
A mikrogazdálkodó kettős könyvvitelt köteles vezetni. A könyvvezetés magyar nyelven, forintban történik. A mikrogazdálkodói beszámoló forinttól eltérő devizanemben nem készíthető. A mikrogazdálkodói beszámolót alátámasztó főkönyvi nyilvántartást forinttól eltérő devizanemben nem lehet vezetni.
2.2. Számviteli alapelvek
3. A mikrogazdálkodói beszámoló készítésére vonatkozó rendelkezések, eltérések a számviteli törvény szerinti beszámolókhoz képest
4. A mérleg tételeinek tartalma
5. Az eszközök bekerülési értéke
6. Az eszközök értékcsökkenése
A kis értékű eszközök értékcsökkenését - a következő bekezdés kivételével - egy összegben kell elszámolni.
A mikrogazdálkodó – az előző bekezdéstől eltérően - a kis értékű eszközök egyösszegű leírása során 200 ezer forintnál kisebb értékhatárt is választhat. Ebben az esetben azonos értékhatárt kell alkalmazni minden kis értékű eszköz terv szerinti értékcsökkenésének elszámolása során.
7. Az eszközök értékvesztése
A Számviteli törvény 3. § (4) bekezdés 10. pontja szerinti behajthatatlan követelésnek minősíthető külön bizonyítás nélkül a 200 ezer forintot meg nem haladó bekerülési értékű, 180 napja lejárt esedékességű követelés is.
Értékvesztést kell elszámolni a 200 ezer forint egyedi bekerülési érték fölötti, valamint a kormányrendelet 5. § (5) bekezdése szerinti, behajthatatlanná nem minősített, az üzleti év mérleg fordulónapján fennálló és a mérlegkészítés időpontjáig pénzügyileg nem rendezett követelések üzleti év végi értékelésekor, ha a követelés a mérlegkészítés időpontjában
- a) több, mint 180 napja lejárt, a bekerülési érték 30 százalékának összegében,
- b) több, mint 270 napja lejárt, a bekerülési érték 50 százalékának összegében,
- c) több, mint 365 napja lejárt, a bekerülési érték 100 százalékának összegében.
8. A mérlegben szereplő eszközök és források értékelése, a vagyoni elemek év végi értékelését érintő speciális szabályok
9. Sajátos szabályok a betéti társaságként, közkereseti társaságként vagy egyéni cégként működő mikrogazdálkodónak a mikrogazdálkodói beszámoló készítése során
- a) a kormányrendelet 9. § (1) bekezdés a) pontját és (2) bekezdését, valamint az Szt. 53. § (1) bekezdés a) pontját,
- b) a kormányrendelet 10. §-t és az Szt. értékvesztésre vonatkozó szabályait és
- c) az Szt. 41. § (7) bekezdése kivételével - az Szt. céltartalék képzésre vonatkozó szabályait
nem kötelező alkalmaznia.
10. Áttérés mikrogazdálkodói beszámolóra
Konzultáció
____________________________________________________________________
További Kreditpontos képzéseink:
Időpontok és információk
Minőségi előadók
Vegyen részt előadásinkon, és kérdezzen szakértőinktől!
Minden képzés alapja a minőségi oktató. Csak a legjobb szakértőkkel dolgozunk. Oktatóink sokéves tapasztalattal rendelkeznek saját szakterületükön, és sok éve foglalkoznak vállalati képzéssel is.
Minden online előadás végén konzultációs lehetőséget biztosítunk, mely során megválaszolásra kerülnek az előadás során felmerült kérdések. Szakértőnk ugyanúgy megválaszolja Önnek kérdéseit, mintha egy személyes képzésen venne részt.
Minőségi garancia
Az online előadásokat ugyanolyan gondossággal készítjük el, mint a személyes szemináriumokat.
Nagy gondot fordítunk képzéseink előkészítésére. Előadóink know-how-ját ötvözzük ügyfeleink igényeivel. Az előadásokon semmi miatt nem kell aggódnia, csak a tartalomra koncentrálnia, a többiről mi gondoskodunk.
Folyamatos visszajelzésekkel mérjük a képzéseinken résztvevők elégedettségét és azonnal reagálunk a vállalati képzések és az online előadások szervezésének minőségére és lehetséges javításaira vonatkozó javaslatokra.
Számunkra mindig az ügyfél az első!
Szívesen válaszolunk képzéssel kapcsolatos kérdéseire, legyen szó online vagy személyes munkavállalói képzésről.
Elégedett résztvevők
Figyelünk Önre. Igényeinek megfelelően alakítjuk ki előadásainkat.
Ügyfeleinknek köszönhetően rendszeres visszajelzéseket kapunk, így folyamatosan javíthatjuk előadásainkat. Az online szemináriumokhoz kényelmes, professzionális online felületet használunk.
A személyes előadások ára tartalmazza a frissítőket. Az egész napos szemináriumok esetében az ebédet is tartalmazzák. Ha különleges igényei vannak a frissítőkkel kapcsolatban, pl. allergia miatt, szívesen eleget teszünk az Ön igényeinek!